پرسش های متداول

تعدادی از پرسش های متداول مشتریان در زیر آمده است، در صورتی که پاسخ سوال خود را پیدا نکردید، سوال تان را با ما مطرح کنید.

خرید و سفارش

خیر، متاسفانه پس از ثبت سفارش امکان تغییر آن وجود ندارد. اگر تمایل به لغو و یا تغییر سفارش خود دارید، لطفا با واحد فروش  تماس بگیرید. همکاران ما حتما شما را راهنمایی خواهند کرد.

خیر نیازی به این کار نیست، سفارش شما به طور خودکار ثبت و وارد مراحل بسته بندی و ارسال می شود.

برای فراهم کردن امنیت کامل شما، ما هیچ گونه اطلاعاتی که مربوط به حساب بانکی یا شماره کارت شما باشند را ذخیره نمی‌کنیم. سیستم پرداخت توسط وب سایت بانک انجام می‌شود و ایجاد ارتباط با این سایت به شیوه امن است. هم چنین دارای نماد اعتماد الکترونیکی هستیم که می تواند باعث اطمینان خاطر شما باشد.

شما می توانید پس از انتخاب محصول و افزودن آن به سبد خرید، می توانید درخواست دهید محصول خریداری شده به هر آدرسی که مایلید ارسال شود.

شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش هایی که در ساعت‏ های غیرکاری (از ساعت 17 تا 8 صبح) ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت های کاری روز بعد و با اولویت بالاتر نسبت به سفارشات روز بعد انجام خواهد شد.

ارسال سفارش

در حال حاضر کلیه سفارش ها به شیوه های زیر برای ارسال می شوند:

– پست پیشتاز

– پست سفارشی

– تیپاکس

– پیک موتوری ویژه سفارش های شهر [نام شهر محل فعالیت]

– ارسال از طریق باربری برای خریدهای حجیم

– تحویل درب کارخانه

مدت زمان ارسال سفارش به شیوه ارسال، و روز دریافت سفارش بستگی دارد و عموما در طی فرآیند خرید از آن مطلع خواهید شد.

ما محصول خریداری شده را به صورت کاملا مطلوب بسته بندی می کنیم تا مطمئن شویم که سالم به دست شما می رسد. با این حال چنانچه از کیفیت محصولی رضایت نداشته باشید، می توانید آن را ارجاع یا تعویض کنید.

لازم است در اولین فرصت از طریق تلفن، پست الکترونیکی و ترجیحا سامانه پشتیبانی موجود در سایت، با واحد فروش تماس گرفته و پیگیری کنید.

نمی توانید پاسخی پیدا کنید؟ سوال تان را از ما بپرسید